Czas na derby!

W najbliższą niedzielę BSF ABJ Bochnia rozegra w tym sezonie pierwszy mecz przed własną publicznością. Rywal prestiżowy, bo Unia Tarnów - beniaminek rozgrywek. Derby na początek to zawsze coś!

Unia przeszła podobną drogę na futsalowy szczebel centralny co BSF ABJ. Też zaczynała w małopolsko-świętokrzyskiej II lidze strefowej, ale w przeciwieństwie do BSF nie musiała grać w barażach z uwagi na pandemię. Podobieństwa na tym jednak się nie kończą. Tak jak w przypadku BSF ABJ genezą powstania drużyny była mocna liga środowiskowa. W Tarnowie takowa działa niezwykle prężnie i na bazie graczy z Tarnowa Unia wywalczyła awans. Mając wsparcie miasta i prywatnych firm klub mógł sobie pozwolić na wzmocnienia i pozyskał część graczy zaprawionych w pierwszoligowych bojach z Maxfarbeksu Busko-Zdrój, który wycofał się z rywalizacji. W ten sposób barwy Unii reprezentują: Wałach, Mroczka, Armatys, Grzesiak i Przybył, którzy mają za sobą dwa lata występów w ekstraklasowym Solnym Mieście Wieliczka, a Przybył nawet epizod w reprezentacji Polski. Nowym trenerem "Jaskółek" został Jakub Drwal, osoba w tarnowskim futsalu wręcz kultowa. Celem Unii jest miejsce w środku tabeli.