Po wicelidera!; Zapowiedź meczu AZS UŚ Katowice - BSF ABJ Powiat Bochnia

BSF po przerwie wraca do gry! Tym razem wyjedziemy do Katowic, żeby zmierzyć sięz dobrze znanym nam rywalem z gry w 1. Lidze – AZS UŚ Katowice.

BSF ABJ Powiat Bochnia to rywal bardzo niewygodny dla katowiczan. W poprzednim sezonie awansowaliśmy razem z nimi, jednak wcześniej dwukrotnie mierzyliśmy z podopiecznymi Marcina Waniczka, który był również naszym trenerem. Dwukrotnie wychodziliśmy zwycięsko z tych meczów – W Katowicach wygraliśmy 4:0, natomiast w Bochni – 3:0. Warto odnotować, że AZS UŚ Katowice to jedyny zespół, który w poprzednim sezonie nie zdobył przeciwko nam żadnej bramki.

Wspominaliśmy, że trener Marcin Waniczek, to również nasz były szkoleniowiec. To nie jedyna postać w klubie ze Śląska, która ma za sobą przeszłość w Bochni. Jego asystent – Jakub Owczarek, również ma z Bochnią wspólny pierwiastek. Co więcej, trzech zawodników – Tomasz Golly, Jakub Maślak oraz Filip Rafanides jeszcze do niedawna reprezentowali biało-niebieskie barwy.

Statystyki oraz wyniki poprzednich kolejek pokazują, że ponownie faworytem w tym pojedynku będą nasi zawodnicy, ale katowiczanie z pewnością ostrzą sobie zęby nie tylko na gola w tym spotkaniu, ale trzy punkty na koniec meczu. Niemniej sezon w Futsal Ekstraklasie rozpoczęli od serii 4 porażek – Rekord Bielsko Biała, Red Devils Chojnice, Futsal Leszno oraz Dreman Opole to były ich pierwsze mecze. Pierwsze punkty natomiast zdobyli w spotkaniu przeciwko Legii Warszawa. Ze stołecznym klubem podzielili się punktami. Pierwsze zwycięstwo to Red Dragons Pniewy, a tydzień później kolejne – ze Słonecznym Stokiem. Teraz nadszedł czas na starcie z BSFem.

Bochnianie po tym meczu mają szansę awansować nawet na pozycję wicelidera, więc w żadnym wypadku nie ma mowy o odpuszczaniu rywala. Trener Klaudiusz Hirsch ma do dyspozycji pełny skład, więc liczymy na zgarnięcie pełnej puli po tej kolejce i zmniejszenie dystansu do pierwszego Rekordu Bielsko-Biała.

Pierwszy gwizdek w jutrzejszym spotkaniu o godz. 17:00. Śledźcie transmisje na platformie WP Pilot. A na hali w Bochni widzimy się jużw przyszłym tygodniu!