MSP I triumfatorem I Futsalowego Turnieju o Puchar Ziemi Bocheńskiej (Galeria)

W sobotę 6 marca rozegrany został pierwszy Turniej Futsalu o Puchar Ziemi Bocheńskiej rocznika 2009. Organizatorem rozgrywek było Bocheńskie Stowarzyszenie Futsalu, a patronat honorowy sprawował Poseł Norbert Kaczmarczyk. Pan Poseł, który był aktywnym piłkarzem m.in. Agricoli Klimontów, Płomień Kościelec oraz kapitanem charytatywnej drużyny piłkarskiej TVP 3 Kraków osobiście obserwował poczynania młodych adeptów futsalu oraz wręczał okazałe Puchary i nagrody. W rozgrywkach uczestniczyło 6 drużyn, które zagrały systemem każdy z każdym. W rozgrywkach triumfowała pierwsza drużyna Młodzieżowego Stowarzyszenia Piłkarskiego z Bochni odnosząc 4 zwycięstwa i remis. Na drugim miejscu podium stanęła drużyna Chamipons Brzesko, która uległa tylko triumfatorowi rozgrywek. Trzecie miejsce zdobyła Szkółka Piłkarska Zubello z trzema zwycięstwami na koncie. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny: MSP II, TS Wolni Kłaj oraz Szreniawa Nowy Wiśnicz.

Najlepszym strzelcem turnieju został zdobywca 7 bramek Szymon Biel z MSP I. Tytuł najlepszego bramkarza przypadł Piotrowi Bratkowi z drużyny Szereniawa Nowy Wiśnicz. Natomiast oceną obserwatorów najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Sambor z Champions Brzesko.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, emocje były gwarantowane w każdym spotkaniu, młodzi zawodnicy prezentowali ofensywny futsal. Potwierdzeniem tego jest fakt, że pierwszy i ostatni mecz turnieju zakończył się wynikiem 4-3. Trenerzy i zawodnicy liczą na kolejne futsalowe emocje.