Szukamy następców mistrzów

W hali sportowej w Łapanowie rozegrano finałowy turniej III edycji Młodzieżowych Mistrzostw Małopolski U-13 w Futsalu, Na starcie stanęło sześć ekip, z których najlepsza okazała się Nadwiślanka Nowe Brzesko, która wyprzedziła Gdovię, Trzcianę, Wierzbowiankę, AF Futbolikę Grabie oraz Piast Łapanów.

Głównym celem zawodów jest zachęcenie młodzieży do uprawiania niezwykle widowiskowej dyscypliny, jaką jest futsal. Turniej pokazał, że utalentowanych chłopaków nie brakuje, a w Nowym Brzesku już rosną następcy grających w naszym klubie wychowanków Nadwiślanki Andrzeja Musiała i Wojciecha Przybyła. Dzięki uprzejmości firmy GOLDIE Wear byłego zawodnika BSF ABJ Bochnia Krystiana Lewickiego, dwójka graczy najlepszej drużyny z powiatu bocheńskiego Tomasz Babral i Piotr Hejmo (Trzciana) otrzymali koszulki BSF Bochnia oraz życzenia, aby w niedalekiej przyszłości dołączyli do kadry pierwszej drużyny w ekstraklasie. Znając szkoleniowe możliwości trenera Stanisława Tabaka, który wychował kilku reprezentantów Polski i Krakowa nie są to tylko puste słowa.