WYGRYWAMY PIĄTY MECZ Z RZĘDU. GÓRNIK POLKOWICE - BSF ABJ BOCHNIA 0-3

Podopieczni trenera Marcina Waniczka udali się na daleki wyjazd do Polkowic w mocno osłabionym składzie, ale to nie przeszkodziło im w odniesieniu piątego zwycięstwa z rzędu.

Oba zespoły dość ostrożnie rozpoczęły spotkanie, skupiając się przede wszystkim na obronie dostępu do własnej bramki. Zarówno nasz zespół jak i goście popełnili w pierwszej połowie wiele fauli. W 16. minucie zawodnicy Górnika popełnili szóste przewinienie, ale przedłużonego rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Maślak. W 19. minucie nasz zespół wreszcie objął prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Matlęga. Gospodarze mogli szybko odpowiedzieć, jednak przedłużony rzut karny obronił Jakub Smoleń i do przerwy podopieczni trenera Marcina Waniczka prowadzili 1-0.

Druga część meczu rozpoczęła się po myśli naszej drużyny. W 23. minucie na 2-0 podwyższył Mateusz Krzymiński. Gospodarze nie potrafili przebić się przez obronę naszego zespołu i zdobyć choćby kontaktowego gola. W 33. minucie swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Krzymiński i, jak się później okazało, ustalił wynik spotkania. Warty odnotowania jest fakt, że BSF został pierwszą w tym sezonie drużyną w grupie południowej I PLF, która zachowała "czyste konto".

Zwycięstwo w Polkowicach zapewniło podopiecznym trenera Marcina Waniczka awans na 3. miejsce w tabeli, ponieważ w derbach województwa świętokrzyskiego GKS Futsal Nowiny pokonał zajmujący wcześniej 3. miejsce Maxfarbex Busko-Zdrój. Nasz najbliższy rywal, czyli KS Sośnica Gliwice, wygrał z kolei 4-2 w Siemianowicach z lokalnym FC 2016.

Górnik Polkowice 0-3 (0-1) BSF ABJ Bochnia

Mateusz Matlęga 19', Mateusz Krzymiński 23', 33'

żółte kartki: Kamil Rynduch (BSF ABJ) 18'

BSF:Jakub Smoleń, Paweł Pstrusiński - Kamil Rynduch, Mateusz Krzymiński, Jakub Maślak, Mateusz Matlęga, Piotr Matras, Miłosz Mochel, Kacper Paruch, Krystian Lewicki, Jakub Maślak, Maciej Wołoszyn