Klaudiusz Hirsch przed zbliżającym się sezonem

Wielkimi krokami zbliża się debiutancki sezon w Futsal Ekstraklasie. Zawodnicy BSF-u zakończyli już wakacje i wznowili treningi. Postanowiliśmy z tej okazji porozmawiać z naszym szkoleniowcem, który ma bardzo ambitny plan na prowadzoną przez siebie drużynę. O czym porozmawialiśmy z Klaudiuszem Hirschem?

O planach na następny sezon:

- Mamy 5 tygodni, aby przygotować się do debiutanckiego sezonu w Ekstraklasie, a dla wielu zawodników będzie to pierwszy kontakt z grą na takim poziomie. Chciałbym im ten debiut ułatwić. Chciałbym, żeby było to dla nich świetne doświadczenie, a przede wszystkim, żeby cieszyła ich gra. Chciałbym im stworzyć warunku, aby mogli się dalej rozwijać, ponieważ część z nich jest na początku futsalowej drogi. Chciałbym stworzyć drużynę, z którą będą się liczyły wszystkie kluby w Futsal Ekstraklasie.

O wzmocnieniach w drużynie:

- Oczywiście, że są nowe twarze, już na pierwszym treningu można było je ujrzeć. Jest dwóch zawodników z zagranicy, ale o konkretach klub poinformuje później. Wzmocnimy kadrę jeszcze zawodnikami z Polski, a pełną listę chcemy mieć zamkniętą na koniec lipca, tak żebyśmy mogli w spokoju przygotować się do sezonu.

O najtrudniejszym meczu w nadchodzącym sezonie:

- Wszystkie mecze będą dla nas wyzwaniem. Rola beniaminka, czy w ogóle debiutantów w Futsal Ekstraklasie, jest trudna i to nie będzie łatwy sezon. Myślę, że mamy tak młodą i ambitną drużynę, że stać nas, żeby pokazać pazur i napsuć krwi tym bardziej doświadczonym rywalom.